Coca Cola i Limbud w gronie triumfatorów

II Liga A

Colorex - interia.pl 6:5

Wyczekiwane zwycięstwo

Colorex, który od początku sezonu zaliczył dwanaście porażek, wychodził na murawę z jednym celem - zwycięstwem. Pomimo, że Interia.pl otworzyła wynik w piątej minucie spotkania, to Colorex kilka chwil później dwoma szybkimi bramkami wyszedł na prowadzenie. Interia próbowała gonić wynik, jednak dokładając trzy celne trafienia Colorex jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Druga odsłona przeminęła na dużo bardziej wyrównanej walce, a gra toczyła się głównie na środku boiska. Biali dwukrotnie łapali kontakt, jednak na wyrównanie zabrakło im zarówno czasu jak i sił, przez co Colorex zdobył upragnione trzy punkty i przestał zajmować ostatnie miejsce w tabeli.

RW Progress - MPO Kraków 3:1

Zagrali dla Coca-Coli

Na kolejnym spotkaniu tego wieczoru zespoły od pierwszego gwizdka rzuciły się do zaciętej walki. Zespół MPO Kraków wiedział, że jeżeli chce powalczyć o mistrzowski tytuł musi wygrać to spotkanie. Pomimo tego zespół w szarych koszulkach, po dwóch szybkich bramkach już w trzeciej minucie gry prowadził dwoma bramkami do zera i taki wynik pomimo wielu prób z obu stron utrzymał się do przerwy. Druga odsłona nie przyniosła zmian a gar toczyła się głównie na środku boiska. Na dwie minuty przed końcem MPO złapało kontakt, przez co wywiązała się jeszcze bardziej zacięta wymiana strzałów. Jednak RW Progress udowadniając swoją lepszą dyspozycję dołożyło jeszcze jedno trafienie, tym samym pozbawiając zespół MPO marzeń o pierwszym miejscu na podium.

Luktrans - Capgemini 8:0

Mecz do jednej bramki

Od pierwszego gwizdka na tym spotkaniu widać było wyraźną przewagę zawodników w białych koszulkach, którzy już w piątej minucie gry napoczęli wynik. Pomimo oporu stawianego przez niebieskich Luktrans raz za razem atakował bramkę rywali, do przerwy zdobywając trzy bramki do zera. Druga odsłona nie zapowiadała zmian i biali raz za razem wymieniając się podaniami oddawali strzały na bramkę rywali powiększając wynik. Ostatecznie wynik zamknął się na ośmiu bramkach do zera, dzięki którym Luktrans ma szansę powalczyć o awans.

Coca-Cola - iCar II 7:2

Coca-Cola mistrzem!

Wychodząc na murawę zawodnicy w czarnych koszulkach wiedzieli już o porażce MPO - jedynego zespołu, który mógł zagrozić ich pierwszemu miejscu. Dlatego Też od pierwszych minut Coca-Cola rozpoczęła budowanie przewagi w celu zapewnienia sobie awansu z najwyższego miejsca na podium. Po jedenastu minutach gry czarni prowadzili trzema bramkami do zera, a taksówkarze swoją pierwszą bramkę zdołali zdobyć kilka chwil później, do przerwy łapiąc kontakt. Nie zmieniło to jednak faktu, że lepiej dysponowana Coca-Cola zaraz po przerwie raz za razem powiększając wynik, dołożyła cztery trafienia, dzięki którym zagwarantowali sobie zwycięstwo i mogli się cieszyć z awansu i mistrzowskiego tytułu II Ligi A.

Fideltronik - Mostostal Kraków 12:3

Ogromna przewaga

Mostostal Kraków na to spotkanie wyszedł o jednego zawodnika mniej, przez co nie mógł się spodziewać łatwego spotkania. Pomimo tego zaraz po otwarciu wyniku przez Fideltronik, wyrównał wynik. Nie mogli się jednak długo cieszyć z tego powodu, gdyż Fideltronik rozpoczął budowanie przewagi i do przerwy prowadził już pięcioma bramkami. Druga odsłona nie przyniosła zmian i Fideltronik raz za razem powiększał wynik. Mostostal zdołał jeszcze zdobyć dwie bramki, jednak pozwoliło im to jedynie otrzeć łzy po rażącej porażce.

II Liga B

EC Engineering – KOBY 3:5

Kiepska skuteczność

Od pierwszych minut spotkania ekipa KOBY próbowała narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Utrzymywali się długo przy piłce, stwarzali okazję do zdobycia gola, ale szwankowała skuteczność. Następnie doszło do wydawało się, że przełomu, kiedy to ekipa EC Engineering ,,praktycznie z niczego’’ strzeliła dwie bramki w ciągu minuty. Chwilę trwało zanim gracze KOBY się otrząsnęli, ale po tym czasie udało im się nie tylko zdobyć gola kontaktowego, ale i wyrównać, a niedługo później prowadzić. W 2. odsłonie zawodnicy EC Engineering chcieli za wszelką cenę odrobić straty, ale nie było ku temu zbyt wielu okazji, a ponadto nadziewali się na kontry KOBY, z których dwie zostały zamienione na bramki. KOBY ostatecznie wygrało zasłużenie w stosunku 5:3, ale gdyby nie ich kiepska skuteczność, to wynik mógłby być zdecydowanie wyższy.

Alexmann – Extend Vision 2:6

Łatwo i przyjemnie

Drużyna Alexmann chciała od początku spotkania grać bardzo pewnie i uważnie w defensywie, gdyż wiedzieli, że jest to jedyna szansa, aby zdobyć jakiekolwiek punkty przeciwko ekipie z najlepszą ofensywą w lidze. Początkowo wszystko wyglądało dobrze, ale później spory błąd właśnie w obronnej strefie boiska sprawił, iż było 1:0 dla Extend Vision. Niedługo potem kapitalnym uderzeniem z przewrotki w samo okienko wynik podwyższył Maciej Kostka. Wydawało się, że drużyna Alexmann już odpuściła, ale nic bardziej mylnego, po kilku minutach zdobyli bramkę kontaktową po bardzo ładnym strzale. Niestety okazało się, że był to jeden z nielicznych fragmentów, kiedy mecz był bardziej wyrównany. Gracze Extend Vision przez większość czasu mieli wszystko pod kontrolą, stwarzali sobie wiele sytuacji i ostatecznie wygrali ten mecz 6:2, a prym w ofensywie wiódł Karol Szot, który to zdobył 4 bramki.

IMS Budownictwo – KOBY 5:5

Szalone spotkanie

Na papierze faworytem spotkania wydawała się być drużyna KOBY, ale warto odnotować fakt, iż tego wieczoru był to już ich drugi mecz i dać znać o sobie mogło zmęczenie. Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze IMS Budownictwo, którzy wykorzystali błąd w defensywie rywala i wyszli na prowadzenie. Następnie inicjatywę przejęli zawodnicy KOBY, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji, ale wykorzystać udało się dopiero którąś z kolei. Bardzo poukładana drużyna IMS Budownictwo postanowiła kolejny raz ruszyć do ataku i efekt był podobny do poprzedniego, bo po niedługim czasie znów prowadzili. Drużyna KOBY miała tego wieczoru spory problem z organizacją gry obronnej. Pod bramką rywala łatwo stwarzali sobie sytuacje, ale gorzej było z wykończeniem. Po raz kolejny udało im się wyrównać, ale IMS Budownictwo znów wykorzystało rozprężenie rywala i tym razem wyszło na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce KOBY ruszyło do odrabiania strat i udało im się zdobyć nawet 3 bramki, ale rywale odpowiedzieli jedną i ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Frapol – ANSWEAR.COM 2:9

Rozbili rywali

Bukmacherzy z pewnością przed spotkaniem stawiali by na lidera rozgrywek, czyli drużynę ANSWEAR.COM. Początek jednak nieco zaskoczył, bo to ekipa Frapol pierwsza wyszła na prowadzenie i przy dobrej dyspozycji bramkarza w pierwszych minutach wydawało się, że może dojść do niespodzianki. Rywale jednak nie spuszczali głów i cały czas dążyli po swoje poprzez długie rozgrywanie piłki, a następnie podania penetrujące linię obrony. Początkowo jeszcze nie do końca to wszystko wychodziło, ale po zdobyciu gola dającego wyrównanie gra zaczęła się bardziej kleić i wiadomo było, że kolejne bramki to kwestia czasu. Do przerwy było aż 5:1, drużyna Frapol była całkowicie rozbita i nie wydawało się, ażeby w drugiej odsłonie coś mogło ulec zmianie. Zawodnicy ANSWEAR. COM w drugiej części nieco się rozluźnili, często pozwalali sobie na sztuczki techniczne, ale nie zatracili przy tym chęci do zdobywania kolejnych goli i w pełni zasłużenie wygrali to spotkanie 9:2

III liga B

Epam – Sterling Outsourcing  5:7

Sprawili niespodziankę

Zdecydowanym faworytem spotkania, otwierającego III ligę B, był Epam czyli zespół zajmujący trzecie miejsce ale Sterling nie zamierzał się poddawać. Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczął Sterling Outsourcing, który już po 10 minutach prowadził 3:0 i był zespołem zdecydowanie lepszym, Epam wprawdzie się obudził i zdobył gola kontaktowego jeszcze przed przerwą. Drugą część można opisac w skrócie jako wymianę ciosów obu zespołów, jednak zwycięsko z tej wymiany dzięki determinacji i lepszej skuteczności wyszli zawodnicy w zielonych koszulkach, inkasując tym samym bardzo cenne trzy punkty.

Porsche Inter Auto Polska – Limbud  0:5

Mamy Mistrza!

Kolejne dzisiaj starcie to pojedynek Dawida z Goliatem, z tym, że tym razem to Goliat był górą i pewnie zainkasował komplet punktów. Pierwsza część spotkania rozgrywana w strugach deszczu była bardzo wyrównana, lider męczył się z przeciwnikiem ale mimo wszystko zdołał zdobyć dwie bramki. Po przerwie Limbud osiągnął przygniatającą przewagę, przeprowadzając mnóstwo ataków na bramkę przeciwnika, czego efektem były kolejne trzy bramki – wynik mógł być zdecydowanie wyższy ale w najważniejszych momentach zawodziła skuteczność. Dzięki kolejnej wygranej Limbud już teraz zapewnił sobie tytuł Mistrza III ligi B.

LundBeck – ZasadaAuto.pl  3:2

Minimalne lepsi

Na zakończenie dzisiejszych zmagań z III ligą B szósta ZasadaAuto.pl podejmowała zajmujący przedostatnie miejsce Lundbeck. Już od początku Lundbeck narzucił swój styl gry, przejął inicjatywę i rozpoczął ataki na bramkę rywala, dzięki takiej taktyce niżej notowany zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale ZasadaAuto nie zamierzała się poddawać i jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Decydujący dla losów spotkania moment miał miejsce w dziewiątej minucie drugiej połowy, w której to Lundbeck strzelił bramkę na 3:2 i dzięki temu trafieniu zgarnął trzy punkty.

Extraklasa

TechnipFMC – Revo Drink Team  2:5

Nie dali rady w osłabieniu

W jedynym dzisiaj meczu Extraklasy TechnipFMC podejmował Revo Drink Team, zawodnicy w żółtych koszulkach już od początku bardzo utrudnili sobie zadanie przychodząc na mecz w szóstkę. Póki jeszcze Żółci mieli siłę grali jak równy z równym kończąc pierwszą połowę, dzięki trafieniu Rybczyńskiego, wynikiem remisowym. Po przerwie uwidaczniał się coraz większy brak sił w szeregach TechnipFMC, z czego chętnie skorzystali przeciwnicy. Revo Drink Team po przerwie wrzucił wyższy bieg i zaczął odjeżdżać rywalowi strzelając gola za golem. Czarni ostatecznie wygrali różnicą trzech bramek i pewnie zgarnęli trzy punkty.

Marcin Kluska

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu
T: +48 505 165 566 m.kluska@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Kamil Dulański

Masz pytania? Porozmawiaj Administracja rozgrywek
T: +48 505 200 998 biuro@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Tomasz Duda

Masz pytania? Porozmawiaj Administrator
Działu Multimedialnego
T: +48 530 713 312 media@biznesliga.pl Zadaj pytanie
Extraklasa
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Arkadiusz Krzyszkowski
Revo Drink Team
Karol Kościółek
RMF Maxxx
Mikołaj Mikulski
TechnipFMC
Jacek Okarmus
RMF Maxxx
Michał Maruszewski
State Street
Krzysztof Dudek
TechnipFMC
Adrian Laszczak
State Street
Zobacz pełną tabelę
I Liga A
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Adrian Pater
FORMAT
Tomasz Kawa
Rigor Mortis
Andrzej Ślazyk
Dedax
Rafał Kościelniak
Nem-Bud
Łukasz Kostrz
FORMAT
Mateusz Kowal
Jabra&ggmedia.pl
Rafał Stokłosa
Jabra&ggmedia.pl
Zobacz pełną tabelę
I Liga B
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Andrzej Pierwoła
s4e
Marcin Makuch
Korporaci
Hubert Sagan
nc+
Artur Gzyl
Korporaci
Marcin Niesler
Shell
Mateusz Pączek
IBM BTO
Maciej Ważny
s4e
Zobacz pełną tabelę
II Liga A
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Aleksandr Tkachuk
Mostostal Kraków
Michał Lebiest
Luktrans
Krzysztof Kornaś
RW Progress
Michał Drzonek
INTERIA.PL
Maciej Majewski
RW Progress
Michał Filiciak
iCar II
Michał Zyguła
Luktrans
Zobacz pełną tabelę
II Liga B
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Piotr Podkanowicz
IMS Budownictwo
Mateusz Sobieszek
EC Engineering
Karol Kęska
KOBY
Karol Szot
Extend Vision
TOMASZ RUSNAK
Frapol
Michał Kliś
IMS Budownictwo
Arkadiusz Wolski
EC Engineering
Zobacz pełną tabelę
II Liga C
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Mateusz Herduś
Nokia
Michał Nawratil
Teva
Michał Cieśla
Deutsche Bank
Maksymilian Chodacki
Nokia
Jakub Dziedzic
Getinge
Marek Waszuta
Getinge
Kacper Ząber
Deutsche Bank
Zobacz pełną tabelę
II Liga D
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Paweł Rajca
Atal
Andrii Pishchevskyi
Elita-Bud
Michał Malczak
Ortotop Centrum Medyczne
Krzysztof Miśkowiec
Ortotop Centrum Medyczne
Damian Kubera
Elita-Bud
Krzysztof Manda
Atal
Oleksandr Bozhok
Elita-Bud
Zobacz pełną tabelę
III Liga A
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Krzysztof Organek
Asseco Active Team
Jakub Skrzyniarz
Prisjakt
Bartosz Strzępek
Salumanus
Andrzej Kozubowski
Codewise
Paweł Mroczka
Prisjakt
Mikołaj Pysz
Sygnity
Marcin Rys
Salumanus
Zobacz pełną tabelę
III Liga B
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Kamil Solecki
Porsche Inter Auto Polska
Jakub Sztyler
Fluvius
Marcin Komasiak
Euroclear
Paweł Zygmunt
Euroclear
Daniel Finnegan
Sterling Outsourcing
Patryk Kożuch
Limbud
Marcin Biały
Porsche Inter Auto Polska
Zobacz pełną tabelę
III Liga C
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Radosław Starnawski
REN-BET
Damian Niedziółka
Cathay Pacific
Wojciech Czajer
REN-BET
Axel Rednau
Cathay Pacific
Szymon Łucka
CKIS Miechów
Rafał Woźniak
REN-BET
Michał Mach
CKIS Miechów
Zobacz pełną tabelę
III Liga D
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Łukasz Sypek
Sappi
Radosław Krawczyk
Teamtechnik
Michał Tarabuła
Sappi
Paweł Bidas
Welcome Airport Services
Tomasz Kardynał
ANTRANS Wisła Kraków
Paweł Ofman
Teamtechnik
Bartłomiej Gajewski
Sappi
Zobacz pełną tabelę
III Liga E
Pozycja
Gracz
Mecze
Czyste konta
Artur Równiatka
ART-BUD Nieruchomości
Jarosław Kania
SklepOpon.com
Sebastian Głowacz
Global Telemarketing
Jan Porębski
Hays
Paweł Kwiatkowski
Toyota Romanowski
Miguel Galvao
Cognizant
Dariusz Pączek
Asseco Poland
Zobacz pełną tabelę